بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

موضوع: نقدوبررسی فیلم وسریال -

اکبر خواجویی (زاده ۲۴ مرداد ۱۳۲۶ در اصفهان - درگذشته ۳۱ مرداد ۱۳۹۳ در تهران) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون اهل ایران بود.


زندگی‌نامه

اکبر خواجویی در سال ۱۳۲۶ در اصفهان متولد شد و در دهه ۱۳۴۰ به عنوان بازیگر پا به حوزه سینما و تلویزیون گذاشت. او پیش و پس از انقلاب ایران چند سریال را برای تلویزیون ایران کارگردانی کرد. سریال 'پدرسالار' یکی از پرمخاطبترین کارهای اکبر خواجویی بود. این سریال در دهه ۷۰ از شبکه دوم تلویزیون ایران پخش می‌شد و داستان یک پدر سنتی و مواجهه‌های او با فرزندانش را روایت می‌‎کرد. آقایی خواجویی یک هفته پیش از درگذشتش در بیمارستان بستری بود. او در سال‌های پایانی عمرش مشکلات جسمی جدی داشت. وی به دنبال عارضه قلبی در ۳۱ مرداد ۱۳93 در تهران درگذشت. مراسم تشییع جنازه وی از مقابل 'خانه سینما' انجام شد.

سینمایی

کارگردان

تهیه‌کننده

نویسنده

بازیگر

مجموعه تلویزیونی

منابع

خداحافظی با مردی که «نجابت» یاد می‌داد
محمدعلی کشاورز در مراسم تشییع پیکر مرحوم خواجویی گفت: افتخار می‌کنم که در سریال پدرسالار با او بودم. او تمام هنرپیشه‌ها را از نظر اجرای کار و نجابت می‌شناخت انتخاب می‌کرد و در دانشگاه دراماتیک اولویت نجابت را به همه یاد می‌داد.
مراسم تشییع پیکر خالق پدرسالار مرحوم اکبر خواجویی صبح امروز با حضور جمعی از هنرمندان در خانه سینما برگزار شد.

کمال تبریزی کارگردان سینمای ایران و رئیس کانون کارگردانان خانه سینما درباره مرحوم خواجویی گفت:

من از طرف کانون کارگردانان به بازماندگان مرحوم خواجویی تسلیت می‌گویم. من چندین بار با اکبر خواجویی ملاقات داشتم و ایشان را انسانی شریف و آرام دیدم.

وی افزود: فکر می‌کنم خیلی از آثارش مثل پدرسالار ارتباط عمیقی با مردم برقرار می‌کرد و از آن دسته آدم‌هایی بود که آرام زندگی می‌کرد.

تبریزی ادامه داد: من برای روح ایشان آرامش را مسئلت می‌کنم و امیدوارم خداوند به خانواده ایشان صبر عنایت بفرماید.

کارگردان طبقه حساس تأکید کرد: امیدوارم همه عاقب‌ به خیر شویم چون مرگ روزی به سراغ همه خواهد آمد.

بنابر این گزارش، حسن فتحی کارگردان سینما و تلویزیون در این مراسم گفت:روزهای غمگینی را سر می‌کنیم، چند روز پیش داغ غم سیمین عزیز و امروز اکبر خواجویی.

وی افزود: چه‌خوب بود که کمال تبریزی از طرف کانون کارگردانان تسلیت گفت اما متاسفانه مجموعه‌سازان تلویزیونی کانونی ندارند ولی به‌هر حال من از طرف همه برنامه‌سازان تلویزیون این ضایعه دردناک را تسلیت می‌گویم.

فتحی با اشاره به آثار مرحوم خواجویی خاطر نشان کرد:

ایشان کارهای بزرگ مثل پدرسالار را ساختند و وقتی این سریال ساخته شد مردم در خانه‌ها به تماشای این سریال می‌نشستند و خیابان‌ها واقعا خلوت می‌شد.

وی افزود: ایشان در سینما هم محیا را ساختند که به نوعی ملاقات مرحوم خواجویی با مرگ بود. گویی ایشان در فیلم محیا با مفهوم مرگ آشتی کرده بود.

بر اساس این گزارش، مریلا زارعی بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه این مراسم در حالی که بغض گلوی وی را گرفته بود و قادر به سختی سخن می‌گفت، عنوان کرد:

این فقدان عظیم را به جامعه هنری و مخصوصا همسر و فرزندانشان تسلیت می‌گویم. من خیلی نمی‌توانم صحبت کنم اما آقای خواجویی حق معلمی به گردن ما داشت.

من کار حرفه‌ای‌ام را با آقای خواجویی شروع کردم.

وی در ادامه در حالی‌که می‌گریست خطاب به اکبر خواجویی گفت: آقای خواجویی رفتنت خیلی سخت است، تو خیلی خوب بودی، آنقدر مرد نجیب و آرامی بودی که تازه همه به فکرت افتادیم. آقای خواجویی امیدواریم همه کسانی که با تو وارد این عرصه شدند کردار تو را در زندگی‌شان جاری کنند. هر چند که من به نوبه خودم شاگرد خوبی برای شما نبودم. خوشا به سعادتت آقای خواجویی، منزل جدیدت مبارک.

در ادامه این مراسم محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون طی ارتباط زنده تلفنی با خانه سینما گفت:

من افتخار می‌کنم که در سریال پدرسالار با او بودم و با علم اینکه تمام هنرپیشه‌ها را از نظر اجرای کار و نجابت می‌شناخت انتخاب می‌کرد و در دانشگاه دراماتیک اولویت نجابت را به همه یاد می‌داد.

این بازیگر پیشکسوت خطاب به جوانان تأکید کرد:

جوانان ادبیات را بشناسند و همه جای کشورشان را ببینند.کارهای ماندگاری که مرحوم خواجویی انجام داد در تاریخ ادبیات و هنر مملکت ماندگار شد.خواجویی نجابت و انسانیت را به ما آموخت.

کشاورز ادامه داد:

خداوند اکبر خواجویی و علی حاتمی را بیامرزد. چرا که مردم‌دار بودند و همیشه حق بچه‌ها را سر وقت می‌دادند و به ادبیات مملکت احترام می‌گذاشتند.

بنابراین گزارش در ادامه این مراسم احمد طالبی‌نژاد منتقد پیشکسوت سینما و تلویزیون طی سخنانی درباره مرحوم خواجویی عنوان کرد:

خانم زارعی فرمودند که شاگردی آقای خواجویی را کرده‌اند. اما من در کلاس‌های آماتوری فیلمسازی در اصفهان شاگرد ایشان بودم.

وی افزود: ایشان سریالی کمدی کلاسیکال را به نام «آقای مطالعه»‌در اصفهان با کمک جوانان ساختند که حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و به غیر از سریال پدرسالار آثار بی‌نظیر دیگری نیز در کارنامه ایشان به چشم می‌خورد.

طالبی‌نژاد عنوان کرد: من با حسرت عرض می‌کنم که روز دوشنبه روی میز کارم نوشتم که باید یادداشتی درباره اکبر خواجویی بنویسم که جمعه شب این خبر تأسف‌بار و جانکاه را شنیدم.

بنا بر این گزارش داریوش باباییان تهیه‌کننده سینما نیز درباره مرحوم خواجویی عنوان کرد:

آقای خواجویی ذاتا اصفهانی هستند و استاد اکثریت هنرمندان اصفهانی هستند همان‌طور که همکارانم گفتند آقای خواجویی‌ خیلی‌ها را به این سینما و تلویزیون معرفی کردند.

وی افزود: فیلم سینمایی «محیا» آخرین اثری بود که ایشان در سینما باقی گذاشتند چرا که این فیلم را از ته دل ساختند.

مهران خواجویی فرزند مرحوم اکبر خواجویی در پایان این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از حضار عنوان کرد: از همه کسانی که با حضورشان به من و خانواده‌ام آرامش دادند تشکر می‌کنم.

وی افزود: در طی این مدت پدر من خیلی تنهایی کشید، خیلی‌ها سراغی از او گرفتند و خیلی‌ها هم نگرفتند اما او از کسی گله نداشت و تنها نهادی که حداقل یکی دو بار به هر لحاظی از ما حمایت کرد بنیاد سینمایی فارابی بود که من از این بنیاد تشکر می‌کنم.

بر اساس این گزارش از جمله هنرمندانی که در این مراسم حضور داشتند می‌توان به احمد میرعلایی مدیرعامل سابق بنیاد فارابی، محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما، داریوش باباییان،‌ سیامک اطلسی، انوشیروان ارجمند، برزو ارجمند، مریلا زارعی، حسن فتحی، فلورا سام، سیامک شایقی، کمال تبریزی، فرامرز روشنایی، کمند امیرسلیمانی و ... اشاره کرد.

بر همین اساس پیکر مرحوم اکبر خواجویی از مقابل خانه سینما به سمت زادگاهش -اصفهان- راهی شد تا در بهشت رضوان این شهر در آرامگاه ابدی خود آرام بگیرد.
منبع: فارس

برچسب ها: بانك مقالات شیطان پرستی-آنتی666-دجال-صهیونیسم-ماهواره-اسلام ستیزی-ایران هراسی-جنبش مصاف-استادرائفی پور-مبارزه با صهیونیسم بین الملل-بنای آزاد-شیطان پرستی در ورزش- نسل كشی مسلمانان-آخرین اخبارجهان اسلام-جنایات صهیونیست ها درفلسطین، اس ام عید فطرجدید- بانك مقالات ضدشیطان پرستی وضد اومانیسم وضدفراماسونری و ضد صهیونیسم-جنبش مصاف-آنتی666-عكسهایی ازتاریخ معاصر-مبارزه با وهابیت-تاریخچه وهابیت-بزرگان وهابیت-جنایات وهابیت-تحلیل روز-اس ام اس جدید-پیامك مناسبتی-پیام كوتاه سركاری-فساد اخلاقی-همجنس بازی-ترویج اباحه گرایی-امامت-مهدویت-ظهور-روانشناسی-فراماسونری-بنای آزاد-فراموشخانه-میرزاملكم خان-دانلودآهنگ جدید-هنرمندان-عاشورا-قرآن واهل بیت-تهمت به پیامبر-سنت شكنی به اسم پیامبر-تاریخ تشیع-صفویه-امت رسول الله-سنن نبوی-سقیفه بنی ساعده-اسلام ستیزی-ایران هراسی-مسلمان كشی -تروریسم-قربانیان تروریسم-بنیادهابیلیان-خانواده شهدای ترور-ولایت فقیه-جنبش سبز-اپوزوسیون-سكس-دوم خرداد-اصلاحات-خاتمی-كروبی-موسوی-حبس خانگی- نسل كشی درفلسطین-حمله بودائیان به مسلملنان درمیانمار -محورمقاومت-حزب الله لبنان-بانك مقالات ضدشیطان پرستی-همه چیز درباره اسرائیل-مدعیان دروغین-موعود-منجی-آخرالزمان-امیرتتلو-عادات وآداب ورسوم شیطان پرستان-عكس شیطان پرستی-همه چیزدرباره شیطان پرستی-همه چیزدرباره فمنیسم واومانیسم -سخنرانی های امام خامنه ایی خبرگان رهبری-دولت اسلامی-گروههای تكفیری، عكس هایی ازتاریخ معاص-فوت اكبرخ.اجویی كارگردان پدرسالارر،

نوشته شده در پنجشنبه 6 شهریور 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic