بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

در میان این برنامه‎ی به ظاهر دینی، وله های تصویری پخش می شود که در برخی از آنها یک زن تکخوانی می کند! از سویی صدای اذان و دعای ربنا و تصویر قرآن و از سوی دیگر تصاویر نامناسب در وله های پزشکی!

برنامه های مذهبی با تک خوانی خواننده زن و تصاویر مستهجن/وقتی شبکه های ماهواره ای دین دار می شوند!بقیه درادامه مطلب


جذب مخاطب از سلایق و عقاید مختلف، یکی از خطوط مشی عمده‎ی رسانه ها است. اما چرا گفته می شود عمده ی رسانه ها؟ چون برخی از رسانه ها هستند که تنها یک عده ی قلیلی را مخاطب خود قرار می دهند و با فحاشی و رفتارهای از این دست، مخاطبان با سلایق متفاوت را از خود دور می کنند و عده ی محدود هم فکران خود را مخاطب خود قرار می دهند. اگر بخواهیم مثالی از این نوع رسانه ها بزنیم، شبکه های ماهواره ای سلطنت طلب جزو این دسته رسانه ها هستند که مخاطبشان تنها معدود افراد هم فکرشان است.

برنامه های مذهبی با تک خوانی خواننده زن و تصاویر مستهجن/وقتی شبکه های ماهواره ای دین دار می شوند!

اما اگر بخواهیم از نوع اول رسانه ها  (آن دسته ای که سلایق گوناگون را به خود جذب می کنند) مثالی بزنیم؛ شبکه ی بی بی سی یکی از آن هاست. این رسانه تلاش می کند تا همه حتی مخالفین ایدئولوژیک خود را به خود جذب کند و تاثیر خود را بر روی افکار آنان نیز بگذارد!

یک گروه از مخاطبینی که این نوع رسانه ها باید آنها را به خود جذب کنند؛ مخاطب طیف مذهبی است. که گستره ی این طیف نیز از «خیلی مذهبی» تا «اندکی مذهبی» است. این اقدام هوشمندانه ای است که یک مخاطب طیف مذهبی توسط یک رسانه‎‎ی غیرمذهبی یا لائیک جذب بشود و به مرور افکار و عقایدش دستخوش تغییر یا دچار التقاط شود!

برنامه های مذهبی با تک خوانی خواننده زن و تصاویر مستهجن/وقتی شبکه های ماهواره ای دین دار می شوند!به عنوان مثال شبکه ی جم(Gem TV) اخیرا در اقدامی جالب توجه به مناسبت ماه مبارک رمضان(!)، سلسله برنامه هایی تحت عنوان«راه کمال» را تهیه کرده است که در آن از عناصر دینی مانند مسجد و قرآن و اذان یا عناصر سنتی مانند موسیقی های سنتی و داستان خوانی ادبی، در یک قالب هنری استفاده شده است تا مخاطبان دارای رویکرد سنتی یا رویکرد دینی را به خود جذب کند. یک فرد غیرمتخصص(که از قسمت اول برنامه تا به حال نه خود را معرفی کرده است و نه به نظر می رسد اطلاعات دینی کاملی داشته باشد) نیز مجری برنامه است که ارشاداتی به ظاهر اخلاقی را از یک منبع نامشخص بیان می کند.

اما این برنامه چه تاثیـری بر روی مخاطب مذهبی را دنبال می کنــد؟
به نظر می رسد این برنامه تلاش می کند تا اخلاق منهای دین را ترویج کند. اخلاقی که معلوم نیست اصلاً منبع آن کجاست. آیا صحبت های مجری غیرکارشناس برنامه از روی کتاب و منبع خاصی است یا حدیث نفس اوست؟! حرف هایی که زده می شود کلیت درستی دارند اما در میان آن اشتباهاتی نیز به چشم می خورد. از جمله در قسمت سوم این برنامه که مخاطب را ترغیب می کند به نفس و هرآنچه که در اوست. این که: «باید خود را همانطور که هستیم بپذیریم!» که این خلاف مسئله ی تهذیب و تزکیه و حساب کشیدن از نفس است که اساتید اخلاق توصیه می کنند.

یا از سوی دیگر در میان این برنامه‎ی به ظاهر دینی، وله های تصویری پخش می شود که در برخی از آنها یک زن تکخوانی می کند! کدام فقه و کدام شرع گوش دادن به صدای آواز یک زن را مجاز دانسته؟ از سویی صدای اذان و دعای ربنا و تصویر قرآن در این برنامه پخش می شود و از سوی دیگر صدای تکخوانی زنان و تصاویر نامناسب در وله های پزشکی!

این رفتار موجب ترویج نوعی از دین داری می‎شود که در آن: به جزییات رفتاری توجه نمی شود؛ اهمیت استفاده از کارشناس دینی و اسلام شناس در اظهار نظرهای دینی در ذهن مخاطب از بین می رود؛ ملغمه ای از درست و غلط به ذهن مخاطب منتقل می شود و در نهایت اخلاق منهای دین به مخاطب آموزش داده می شود. اخلاقی که به مخاطب می گوید: «خوب باش؛ اما متشرّع نباش!»

اما لازم است اندکی راجع به این شبکه‎ی ماهواره ای بدانیم. جِم تی وی (General Entertainment and Music Group) با مدیریت سعید کریمیان اداره می شود. پدر او جزو گروهک مجاهدین خلق بوده و در عملیات مرصاد توسط نیروهای ایرانی کشته شده است و خود در پادگان اشرف زندگی کرده و بعد هم در سوییس پناهنده شده و مدتی هم در لس آنجلس در رادیوصدای ایران فعالیت کرده است.

برنامه های مذهبی با تک خوانی خواننده زن و تصاویر مستهجن/وقتی شبکه های ماهواره ای دین دار می شوند!

این شبکه با تهیه ی چنین برنامه هایی می تواند به صورتی هوشمندانه تر و زیرپوستی تر از شبکه ای مثل بی‎بی‎سی وارد ذهن مخاطب شود و ذهن او را دستخوش تغییر کند.

منبع : فرهنگ نیوز


برچسب ها: بانك مقالات ضدشیطان پرستی وضد اومانیسم وضدفراماسونری و ضد صهیونیسم-جنبش مصاف-آنتی666-عكسهایی ازتاریخ معاصر-مبارزه با وهابیت-تاریخچه وهابیت-بزرگان وهابیت-جنایات وهابیت-تحلیل روز-اس ام اس جدید-پیامك مناسبتی-پیام كوتاه سركاری-فساد اخلاقی-همجنس بازی-ترویج اباحه گرایی-امامت-مهدویت-ظهور-روانشناسی-فراماسونری-بنای آزاد-فراموشخانه-میرزاملكم خان-دانلودآهنگ جدید-هنرمندان-عاشورا-قرآن واهل بیت-تهمت به پیامبر-سنت شكنی به اسم پیامبر-تاربخ تشیع-صفویه-امت رسول الله-سنن نبوی0سقیفه بنی ساعده-اسلام ستیزی-ایران هراسی-مسلمان كشی درمیانمار-تروریسم-قربانیان تروریسم-بنیادهابیلیان-خانواده شهدای ترور-ولایت فقیه-جنبش سبز-اپویسیون-سكس-دوم خرداد-اصلاحات-خاتمی-كروبی-موسوی-حبس خانگی-مسلمان كشی درغزه-نسل كشی درفلسطین-حمله بودائیان به مسلملنان درمیانمار-تقدیم استوارنامه سفیرجدید میانمار-بیمارستان الشفا-منطقه شجاعیه-اسیراسرائلی حماس-محورمقاومت-حزب الله لبنان-بانك مقارلات ضدشیطان پرستی-همه چیز درباره اسرائیل-مدعیان دروغین-موعود-منجی-آخرالزمان،

نوشته شده در چهارشنبه 1 مرداد 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic