بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

علیرضا پهلوی سومین فرزند محمد رضا پهلوی، دیکتاتور سابق ایران، از همسرش فرح بود. فرزند نخست آنها فرحناز و دومین فرزندشان رضا، ولیعهد شاه بود. علیرضا و لیلا فرزندان کوچک تر شاه و فرح بودند. رضا به یاد بنیانگذار شاهنشاهی پهلوی (رضا شاه) و علیرضا به یاد علیرضا برادر تنی شاه که در سانحه مشکوک هوایی کشته شد  به این اسامی نامیده شدند.

علیرضا در سال 1345 در تهران متولد شد. زمانی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید خاندان پهلوی به خارج از کشور گریختند و در  آوارگی به سر بردند. علیرضا در زمان خروج از ایران کمتر  حدود 12 سال داشت و تحصیلات دبیرستانی خود را  در ایالت  ماساچوست آمریکا به پایان رساند. سپس در دانشگاه پرینستون به تحصیل موسیقی پرداخت. وی همچنین در رشته مطالعات ایران باستان از دانشگاه کلمبیا فوق لیسانس گرفت و پس از آن در رشته ایران شناسی و فلسفه در دانشگاه هاروارد به تحصیل پرداخت. او که به تنهایی در بوستون امریکا زندگی می‌کرد، در 14 دی ماه برابر با 4 ژانویه 2011 میلادی در خانه خودش خودکشی کرد. به گزارش  رسانه های محلی ، پلیس بوستون گفت : بعد از ساعت دو صبح به وقت محلی در روز سه‌شنبه ، جسد مردی را در خانه ای در محله «سات اند» پیدا کرد که خود را به ضرب گلوله کشته بود.محل مرگ علیرضا


روزنامه گاردین در مصاحبه‌ای با نازی افتخاری، منشی ویژه رضا ربع پهلوی اعلام داشت: علیرضا پهلوی به دلیل ناراحتی ها و بیماری های روحی و روانی شدید و اختلاف با خانواده اش دیگر خودش نبود و در وضعیت بسیار وخیمی به سر می برد كه او را به یك آدم منزوی تبدیل كرده بود و همین باعث خودكشی او شد. جالبی ماجرا در این است كه رضا ربع پهلوی و مادرش طی اطلاعیه ای اعلام كرده اند كه علیرضا از شكست جنبش سبز در ایران به شدت دچار استرس و اضطراب شده بود و غیرتش اجازه نداد به زندگی ادامه دهد و به خاطر همین خودكشی كرد!

از طرف دیگر نازی افتخاری، در گفت و گویی با بی بی سی فارسی گفت كه علیرضا از مرگ خواهرش، لیلا به شدت متاثر بود. وی همچنین تائید کرد که مرگ دوست دختر علیرضا در سال گذشته هم در تشدید افسردگی شاهزاده علیرضا پهلوی بی تاثیر نبوده است.

جالبی ماجرا در وصیتی است كه علیرضا داشت. به گفته نازی افتخاری علیرضا علاقه خاصی به ساحل دریای خزر داشت و همیشه به یاد خاطراتی بود که همراه پدر و خانواده اش در سال های قبل از انقلاب در نوشهر می گذراند. به خاطر همین وصیت کرده که پس از مرگ جسدش را بسوزانند و خاکسترش را در دریای خزر بریزند!

به گزارش خبرنگار بولتن، پیش از این نیز لیلا خواهر کوچک وی و چهارمین فرزند شاه در سال 1380 در سن 31 سالگی در هتلی در لندن پس از مصرف یکجای دهها قرص آرامبخش در گذشته بود و در پاریس دفن شده است. لیلا پهلوی ۹ ساله بود كه به همراه خانواده‌ی خائن‌ش از ایران گریخت.

لیلا در سن ۳۱ سالگی، در اتاقش در هتل لئونارد واقع در مرکز شهر لندن، بخاطر مصرف بیش از اندازه قرص‌های خواب‌آور به درك واصل شد. علت مرگ وی خودکشی با مصرف حدود ۲۷۰ قرص خواب‌آور شناخته شد. در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۰۱ میلادی، لیلا پهلوی در کنار مدفن مادربزرگش فریده قطبی در گورستان پاسی در شهر پاریس دفن شد.


برچسب ها: رضا شاه پهلوی-محمدرضا شاه-کودتای سوم اسفند، کودتای حوت1299-تغییر سلطنت-سلسله پهلوی-رضا پهلوی-علیرضا پهلوی-لیلا پهلوی-فریده دیبا-فرح دیبا-فساد-نظام شاهنشاهی-استبداد-عاقبت اعضای خانواده پهلوی-خودکشی فرزندان محمدرضا شاه-جمهوری اسلامی-قانون اساسی-حکومت مشروطه-تغییر نظام-انقلاب اسلامی،

نوشته شده در سه شنبه 25 تیر 1392 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات