بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

موضوع: امامت -تحلیل روز -

 امروز دنیا در زیر بار سنگین تحمیلات ناشى از تمدن مادى به ستوه آمده است و دنبال راه نجاتى میگردد. آنچه كه شما امروز از بیدارى اسلامى در برخى از كشورهاى اسلامى مثل مصر و تونس ملاحظه میكنید، یك نشانه و نمونه‌اى از به‌ستوه‌آمدگى بشریت است.

وقتى شیاطین بر زندگى مردم غالب میشوند - كه شیاطین انس از شیاطین جن خطرناك‌ترند - مستكبران عالم كه در زندگى اجتماعى مردم، زندگى خصوصى مردم، در اقتصاد مردم، در فهم و بینش مردم دخالت میكنند و آنها را به راه‌هاى بیراهه میكشانند، زندگى فضاى تاریك پیدا میكند و این فضاى سنگین و تاریك با فطرت انسانها ناسازگار است و بالاخره فطرت انسان بیدار میشود؛ این آن چیزى است كه امروز دارد در دنیا اتفاق مى‌افتد.


دنیاى غرب هم كه اسیر چرخ و پر تسلط قدرت مادى است، امروز به ستوه آمده است. ما مسلمانها اگر میتوانستیم اسلام را درست معرفى كنیم، اگر میتوانستیم رفتار خودمان را منطبق با اسلام كنیم، مطمئن باشید دنیا به اسلام یك گرایش همگانى و عمومى پیدا میكرد. ضعف در ماست، اشكال در ماست و ما اولین مخاطبان قرآن و پیام پیغمبر هستیم. بایستى خود را اصلاح كنیم، باید خود را درست كنیم.


اسلام پیروان خود را اینجور تربیت میكند: «و الّذین معه اشدّاء على الكفّار رحماء بینهم تریهم ركّعا سجّدا یبتغون فضلا من اللَّه و رضوانا سیماهم فى وجوههم من اثر السّجود»؛

اینها نشانه‌هاى امت اسلامى است. اینها آن معنویتى است كه در آنها وجود دارد؛ آن توكل، آن توجه به خدا، آن تذكر، آن خضوع در مقابل پروردگار. این، خاصیت پرورش انسان مسلمان و مؤمن است. اسلام اینجور انسانى پرورش میدهد: در مقابل خداى متعال، خاضع؛ با برادران ایمانى، رحیم، مهربان؛ اخوت اسلامى، برقرار؛ اما در مقابل مستكبران، در مقابل ظالمان، مثل كوهِ استوار مى‌ایستند؛ «و مثلهم فى الانجیل كزرع اخرج شطئه فأزره فاستغلظ فاستوى على سوقه».(3) این، همان مراحل رشد امت اسلامى است؛ سر میزند، رشد میكند، بالندگى پیدا میكند، مستحكم میشود. «یعجب الزّرّاع»؛(4) خود آن كسانى كه این زمینه را فراهم كردند، به شگفت مى‌آیند. این دست قدرت الهى است كه اینجور انسانها را رشد میدهد. «لیغیظ بهم الكفّار»؛(5) دشمن مستكبر وقتى به این انسان مسلمانِ تربیت شده‌ى بالیده‌ى در دامان اسلام نگاه میكند، معلوم است كه به خشم مى‌آید و ناراحت میشود. ما باید اینجورى عمل كنیم. خود را بسازیم. خود را با قرآن تطبیق دهیم. اخلاق خود را، رفتار خود را، با دوستان، با معارضان و معاندان، با مستكبران، طبق برنامه‌ى قرآن تنظیم كنیم. خداوند متعال وعده كرده است كه به افرادى كه اینجور حركت كنند، پاداش خواهد داد، اجر خواهد داد. این اجر، هم در دنیاست، هم در آخرت. در دنیا عزت است، برخوردارى از زیبائى‌ها و تمتعات الهى در این عالم است - كه براى انسانها فراهم كرده است - در آخرت هم رضوان الهى و بهشت الهى است.این راهى است كه شما ملت عزیز ایران در پیش گرفتید، دنبال میكنید، حركت میكنید و به توفیق الهى این راه را ادامه خواهید داد و این راهى است كه خوشبختانه امروز مشاهده میكنیم ملتهاى مسلمان در گوشه و كنار جهان اسلام، بتدریج و آرام آرام دارند به این سمت حركت میكنند. خداى متعال فرموده است: «و العاقبة للمتّقین».(6) اگر چنانچه این تقوا را ما شیوه‌ى عمل خودمان قرار بدهیم، مسلّم عاقبت و سرانجام كار، متعلق به امت اسلامى خواهد بود و این آینده به امید خدا چندان دور نیست.


برچسب ها: بیداری اسلامی درکلام امام خامنه ایی،

نوشته شده در چهارشنبه 28 تیر 1391 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات