بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

موضوع: ایران هراسی -نقدوبررسی فیلم وسریال -
فیلم درباره گروهی از مسلمانان ایرانی موسوم به گروه «هفت شگفت انگیز» است كه می خواهند با بمب گذاری در خاك آمریكا این كشور را نابود كنند.


فیلم «اورشلیم؛ شمارش معكوس» به كارگردانی «هارلرد كرانك» براساس كتابی تحت همین عنوان به قلم «جان هگی» به تصویر درآمده كه با حمایت لابی آی پك چاپ و در سراسر آمریكای شمالی منتشر شده است.

این لابی صهیونیستی به فاصله كوتاهی از انتشار این كتاب، برگردانی سینمایی از آن ساخته است. نكته جالب این است كه این فیلم با وجود اكرانی مهجور به جای آنكه در شبكه نمایش خانگی ساخته شود، كمپانی سازنده بدون دریافت حق كپی رایت آن را به تمام شبكه های تلویزیونی اروپایی و آمریكایی جهان واگذار كرده است.
كلیت داستان فیلم- كتاب «اورشلیم؛ شمارش معكوس» درباره گروهی از مسلمانان ایرانی موسوم به گروه «هفت شگفت انگیز» است كه می خواهند با بمب گذاری در خاك آمریكا، این كشور را نابود كنند.
 


 

این گروه در جای جای آمریكا خانه های تیمی تشكیل داده اند و از قضا همسایه كناری خانه تیمی مركزی این گروه یك فعال حقوق بشر و دموكراسی و در عین حال بسیار معتقد به مسیحیت و پیش بینی نوسترادموس است كه اغلب اوقات خود را به خواندن انجیل می گذراند.
به موازات این ماجرا، سازمان های جاسوسی آمریكا كشف كرده اند كه ایران و روسیه تصمیم دارند تا با بمب های اتمی خود، آمریكا و به تبع آن اسرائیل را نابود كنند. در همین حین در آمریكا بمب گذاری هایی درحال اتفاق است.

در این اوضاع، سازمان اف بی آی نمی تواند سرنخی از این ماجرا به دست آورد، اما فعال حقوق بشر كه در همسایگی تروریست ها زندگی می كند با كنجكاوی تمام سعی می كند كه وارد خانه تیمی شود و پلیس را از این رویداد مطلع سازد.

طبق همین توهمات رسانه ای در این فیلم، همین گروه تروریست كه منتسب به ایران نمایش داده می شود، موفق شده نماینده اسرائیل را در خاك آمریكا از میان برد، از طرفی دیگر فعال حقوق بشر با پلیس تماس می گیرد و موفق به متوقف كردن تروریست ها می شود.


مذاكرات ایران و گروه1+5

فیلم با چند حادثه سطحی مثل به هم ریختگی شهر با مدل آخرالزمانی آغاز می شود. داستان به رویدادهای كنونی بازمی گردد كه گروه «پنج به علاوه یك» بر سر فناوری هسته ای صلح آمیز ایران به مذاكره نشسته اند، در فیلم نشان داده می شود كه اسرائیل و آمریكا خواهان صلح هستند و درحین همین مذاكرات، زمانی كه نماینده اسرائیل به آمریكا آمده است.

نیروهای مشترك روسی و ایرانی هفت بمب اتمی را برای انفجار به ایالات متحده آورده اند تا در نقاط مختلف آمریكا آنها را منفجر كنند تا هنگامی كه آمریكا درگیر این موضوع است، روسیه و ایران اقدام به حذف اسرائیل از روی كره زمین كنند؛ «نابودی اسرائیل» در واقع به نوعی، دغدغه اصلی این فیلم به شمار می رود.
درام فیلم دقیقاً از جایی آغاز می شود كه «آرلین راكول» قاچاقچی آمریكایی، هفت شگفت انگیز (هفت بمب اتمی) را به آمریكا آورده است و می خواهد این موضوع را با مأموران اف بی آی در میان بگذارد، اما در ابتدای این ملاقات توسط یكی از اعضای گروه عملیات هفت شگفت انگیز- دین تانر- كشته می شود. اما دافتری (مأمور اف بی آی) كه درحال مذاكره با راكول است موفق می شود «دین تانر» را دستگیر كند.

در بخش بعدی «جك» نماینده سیا و ایو نماینده اف بی آی درباره نیك و دین تانر با فرد هدف رابطه شان كه از نیروهای سابق سیا است دیدار می كنند. پدر «ایو» یكی از سران سیا به شمار می رود و در واقع یكی از افرادی است كه جهت جدال برای برهم زدن معادله های آخرالزمانی در قالب جنگ دولت ها تلاش می كند.

از طرفی دیگر داده های خود فیلم به مخاطب غربی می خواهد القا كند كه اگر مذاكرات به نتیجه نرسد اسرائیل نابود خواهد شد.

 

 

بخش بعدی این درام مغشوش به بازجویی از نیك ترنر مرتبط می شود. او خواهری دارد كه در ویرجینا زندگی می كند و اف بی آی می خواهد از طریق خواهرش اطلاعاتی درباره وی به دست آورد، اما برادر ترنر برای اینكه اطلاعاتی نصیب اف بی آی نشود خواهرش را به قتل می رساند.

در این بخش با همین اشاره به قتل خواهر، فیلم می خواهد نشان دهد تروریست ها برای رسیدن به مقصود حتی به بستگان و اطرافیان خود نیز رحم نمی كنند و تأثیر اسلام را به صورتی انحرافی و به عنوان خطر تروریسم نمایش می دهد.

فیلمی كه با تصویر سازی مغشوش درنظر مردم آمریكا سعی می كند خطر ایران هراسی و اسلام هراسی را تركیب كند و اغلب حامیان اسلام را افرادی تروریست نشان دهد و حتی سران بلندپایه سیا را تحت تأثیر آرماگدونیسم ایرانی نمایش می دهد.
در بخشی از فیلم، دافتری و ایو دو مامور اف بی آی برای بازگشایی این پرونده به سراغ دوست راكول می روند و متوجه ورود هفت بمب اتمی به داخل خاك آمریكا می شوند. سخنان نماینده اسرائیل در بخش هایی از فیلم گنجانده شده است.
این نماینده از طریق رسانه های گروهی با مردم آمریكا دغدغه هایش را در میان می گذارد، اشارات حاشیه ای اما پررنگ در سخنان نماینده اسرائیل در نوع خود نیاز به تامل بیشتری دارد.

او در این سخنان حاشیه ای به بخشی از تاریخ اشغال فلسطین می پردازد و می گوید اسرائیل هر زمان از مواضع خود عقب نشینی كرده است دچار مشكل شده و به موضوع صلح 1948 اشاره می كند. اشاره «نماینده خیالی دراین فیلم به عقب نشینی اشغالگران در برابر مصر بر می گردد كه عامل تضعیف اسراییل شده است.

وی دراین سخنان می گوید، زمانی كه در زمان ریگان از لبنان عقب نشینی كرده اند، حزب الله تشكل شد و زمانی كه نیروهای اسرائیلی غزه را ترك كردند حماس به وجود آمد. درحاشیه این سخنان كه به صورت برجسته ای تصویر می شود، وی عقیده ای كفرآمیز را بر زبان می آورد و می گوید «اسرائیل 3500 سال است كه با مدیریت و نظارت خداوند اداره می شود» و ماجرای اشغالگری در قالب شرك آمیزش به خداوند نسبت داده می شود.
آنچه در این فیلم، تحت عنوان مذاكره با ایران مطرح می شود به شكل خاصی با طعنه و كاملا دو پهلو است. ضمن اینكه از داده های فیلم می توان دریافت رسما راجع به مواضع اسرائیل درباره مذاكرات اتمی ایران صحبت می شود.

این فیلم با این ذهنیت سازی غلط در نهایت به یك جمع بندی ایدئولوژیك می رسد كه فوق العاده مضحك است.
در بخش های دیگری از فیلم، «ایو» به عنوان نماینده اف بی ای در «لانگ لی» ویرجینا «جك» را ملاقات می كند و از تهدیدهای جاسوسی اخیر دین و نیك می گوید، اما جك منطق و استدلال های او را زیر سوال می برد.
 

 


 
 

 

دو مامور اف بی آی به دوست آرلین رجوع می كنند و او به آن ها می گوید كه ایران و روسیه تمدن بشری و نظم نوین جهانی را تهدید می كنند؛ روسیه چندین بمب اتمی ساخته است كه این بمب ها باید درخاك ایالات متحده منفجر شوند، دانشمندان روس با همكاری ایران دست به چنین اقدامی زده اند و آرلین راكول كلاهك های اتمی را به آمریكا قاچاق می كند، اما همان طور كه پیش از این توضیح داده شد توسط «تانر»، یكی از اعضای گروه عملیات «هفت شگفت انگیز» به قتل می رسد.

 


اشاره ای به بحران اقتصادی غرب


آنچه در متن فحوایی فیلم غالب شده، دروغ بزرگ برای ذهنیت سازی علیه برنامه اتمی ایران است. دوست راكول به دو مامور اف بی آی می گوید هدف از انفجار اتمی توسط روسیه و ایران تصویر افزایش بی ثباتی اقتصادی است، در صورتی كه جهانیان بدین امر آگاه هستند كه ایالات متحده از تابستان 2008 غوطه ور در اقیانوسی از ورشكستگی اقتصادی است.
اما مهمترین اتهامی كه این فیلم به «نظام مقدس» می زند، اتهام گسترش هرج و مرج تروریستی است. آنچه دائما در این فیلم به مخاطب القا می شود این است كه تنها كشور دوست آمریكا یعنی اسرائیل هم نمی تواند از این هجمه تروریستی كه از جانب ایران و روسیه علیه آمریكا صورت می پذیرد بگریزد.

فیلم مدعی می شود كه این به دلیل سیاست های متعادلی كه ایالات متحده در پیش گرفته قدرت حمایتی اسرائیل كاسته شده است. دراین فیلم اسرائیل دائما تنها كشور حامی و دوست آمریكا معرفی می شود و پیش بینی می كند كه آرماگدونیسم مطروحه در این فیلم قرار است میان دو قطب روسیه- ایران و آمریكا- اسرائیل اتفاق افتد.
 

مسدود شدن تنگه هرمز

حتی در فیلم این موضوع مطرح می شود كه قرار است دو ناو روسی مستقر در خلیج فارس تنگه هرمز را مسدود كنند. در بخشی از دیالوگ های فیلم دوست قاچاقچی، «آرلین راكول» كه خود نیز به این شغل دچار است مثل یك راهبر سیاسی به دو مأمور اف بی آی می گوید كه نظم نوین جهانی در خطر است و ایران و روسیه این نظم را بر هم خواهند زد؛ این موضوع به طور مكرر در قالب دیالوگ هایی كه میان دو كاراكتر رد و بدل می گردد تأكید می شود.

 


پندارهای آرماگدونی فیلم


در ادامه پروژه ایران هراسی این فیلم به گمانه سازی جعلی دیگری پی می بریم؛ برخی عوامل سیا بروی مكاشفات یوحنا و پیش بینی های انجیل تحقیق كرده اند و به نتایج عجیب و غریبی رسیده اند كه آرماگدون به زودی محقق خواهد شد. از طرفی دیگر، تئوری پیچیده دیگری را به تركیب آرماگدونی فیلم می افزایند.

البته در این فیلم خبری از مكاشفات یوحنا و یا به ثمر نشستن پیشگویی های نوسترداموس نیست، سناریوی تازه ای كه این فیلم مطرح می كند «سناریوی جنگ ایزیكیل» است. این سناریوی جدید درباره پیشگویی های منتسب به حزقیل پیامبر (در زبان فارسی یزقل تلفظ می شود) است. در واقع تئوری دروغینی كه به این پیامبر قوم یهود منتسب می شود دروغ بزرگ این فیلم برشمرده می شود.

بر اساس پیش بینی های دروغینی كه به این پیامبر نسبت می دهند، «حزقیل» پیامبر، اتفاقات اخیر جهان را قرن ها قبل و به درستی پیش بینی كرده است.
براساس آنچه در اصل اقتباسی این كتاب طرح می شود، حزقیل پیامبر پیشگویی كرده است كه دو قوم پارس (ایرانیان) و قوم گاگ یا راش (روسیه فعلی) با یكدیگر متحد می شوند تا اسرائیل را نابود كنند.
تئوری تراشی در این فیلم بدین گونه است كه یك تقابل سیاسی را به پیامبری از قوم یهود منتسب می كند و به این توهم «ایران هراسی» صهیونیست ها تقدسی الهی می بخشد.

در صورتی كه قوم یهود- نه جریان صهیون- توسط یك پادشاه ایرانی حمایت های فراوانی شده است و خودشان نیز به این مسئله اذعان دارند، حال چطور شده كه پیامبری الهی كه ثمره حضورش در تاریخ قوم یهود به دلیل حمایت های قوم پارس بوده، یك دعوای آخرالزمانی را بتواند پیش بینی كند؟

البته در تئوری این فیلم سعی شده كه جعلیات شبه نوستراداموسی را به یك پیامبر الهی منتسب كنند .این فیلم یك خط داستانی دارد كه به توهم تروریسم سازی به شیوه آمریكایی دامن می زند.

از طرفی دیگر دو سیره منتسب به ادیان الهی به صورت جعلی، منطبق با آموزه های مسیحی- یهودی در درام این فیلم لحاظ شده است و از تركیب این جعلیات شبه دینی كه به مسیحیت و یهودیت منتسب می شود واژه ای بكار می رود كه اغلب از آن با نام «سناریوی ایزیكیل» و یا «انقلاب خدا» یاد می شود.
در دنباله درام این فیلم پی خواهیم برد كه «اف بی آی» هیچ اطلاعات موثقی در دست ندارد كه سلاح هسته ای به آمریكا وارد شده است.

ایو و همكارش دافتری به دنبال این پرونده هستند و حین این تحقیقات و در بخش های مهم فیلم از زبان پدر ایو (كه یك مقام بلند پایه سیا است) می شنویم تئوری «انقلاب خدا» (نعوذبالله) استخراج شده از انجیل، در حال اتفاق است.

در این فیلم، انقلاب خدا، سناریوی ایزیكیل و پیشگویی های حزقیل همه به صورت تئوری وار در كنار هم مطرح می شود.
آنچه در قالب دیالوگ های این فیلم و كتاب طرح می شود، واژه به واژه علیه ایران سناریوسازی می كند.

به عنوان مثال در فیلم می بینیم كه سازمان سیا در مهر تروریست های مدعایی فیلم منفعل عمل می كند، اما یك گروه از داخل این سازمان تلاش می كنند تا از طریق پیشگویی های انجیل یوحنا، وقایع خاورمیانه را تحلیل كنند، و به مخاطب دیكته نمایند.

حیات اورشلیم وابستگی عمیقی با امنیت و پایداری آمریكایی دارد. در سناریوی انقلاب خدا قرار است میلیون ها نفر كشته شوند، آخرالزمانی با نابودی آمریكا و اسرائیل رقم می خورد در صورتی كه در گره گشایی انتهایی دقیقاً مثل سریال «جریكو» متوجه می شویم ورود سلاح های هسته ای و برنامه ریزی این عملیات توسط سیا انجام شده، اما ادبیات ایران هراسی این تلقی را در مخاطب ایجاد می كند كه نظام مقدس محور تمام توطئه هاست.
این فیلم براساس كتابی از جان هگی ساخته شده است. هگی و دیوید مایكل فیلیپس نگارش فیلمنامه این اثر رابرعهده داشته اند.

هگی به عنوان یكی از چهره های سرشناس «آی پك» شناخته می شود كه درباره آخرالزمان و تقابل اسرائیل و ایران چندین كتاب منتشر كرده است و جزو افرادی به شمار می رود كه از حامیان جنگ اسرائیل و آمریكا علیه ایران است.

اگر به عكس های هگی در این صفحه و جلد تمام كتاب هایش دقت كنیم پی به هویت افراطی و ضدایرانی وی خواهیم برد.
او با دیدگاه «آمریكا: پاسدار صلح جهانی» مجموعه كتاب هایش را به نگارش درآورده است. آمریكایی ها در مجموعه كتاب های او افراد شسته و رفته و خوش تیپی هستند كه آمادگی انجام هر كاری برای برقراری صلح در كره زمین را دارند. تولید چنین فیلم هایی در راستای دامن زدن به احساسات ضدایرانی است.
این همان هدفی است كه سازندگان فیلم در پی آن هستند تا نگرش جهانیان را نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برنامه هسته ای صلح آمیزش تخریب كنند.
اگر تا دیروز تروریست های اغلب آثار هالیوودی عرب زبان بودند، امروز با تولید فیلم هایی چون «اورشلیم؛ شمارش معكوس» تروریست ها فارسی صحبت می كنند و عكس محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران بر در و دیوار خانه آنها در كنار نام مقدس الله دیده می شود. آیا این یك توهین نهادینه شده و فرهنگی در مجموعه هالیوود نیست؟

 

نوشته شده در یکشنبه 28 خرداد 1391 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic