بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرمانده معظم كل قوا ایران را قلب تپنده نهضت جهانی ضد سلطه نامیدند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیش از ظهر یكشنبه ضمن حضور در محل ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از نزدیك در جریان فعالیتها و دستاوردهای این نیرو قرار گرفتند

فرمانده كل قوا ابتدا با حضور در محل یادمان شهدای دفاع مقدس و قرائت فاتحه، علوّ درجات شهدا را مسئلت كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس ضمن بازدید از نمایشگاه فعالیتهای آموزشی، تحقیقاتی، مهندسی و رزمی نیروی زمینی ارتش از جمله طرح شبیه سازی آموزش چتربازی كه به دست متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است، با یگانهای مستقر در پادگان ابوذر در سرپل ذهاب و گروه مقدم پشتیبانی هواپیمایی نیروی زمینی ارتش در زاهدان از طریق ویدئوكنفرانس، گفتگو كردند.
فرمانده معظّم كل قوا در جمع فرماندهان یگانهای عملیاتی و رزمی نیروی زمینی ارتش، مهمترین موضوع در نیروهای مسلح را، توجه به اهتمام و انگیزه ناشی از ایمان دینی دانستند و تأكید كردند: باید در مدیریت نیروهای مسلح، تقویت انگیزه های دینی عمیق و ماندگار، همواره مد نظر باشد و از آن، لحظه ای غفلت نشود.
ایشان با تأكید بر اینكه ایمان به خداوند و ایمان به غیب زمینه ساز انگیزه های مستحكم و مؤثر است، افزودند: تأثیر انگیزه های عمیق و ماندگار در انسانهای مؤمن و شجاع، در مقاطع حساس و سرنوشت ساز، نمایانگر می شود، همانگونه كه رزمندگان اسلام و نیروهای مسلح توانستند 8 سال در مقابل ارتش بعثی و كاملا مجهز صدام كه مورد پشتیبانی قدرتهای بزرگ بود، مقاومت كنند و به پیروزی برسند.
حضرت آیت الله خامنه ای استمرار و تقویت این روحیه مقاومت را در بدنه نیروهای مسلح، ضروری و بسیار مهم خواندند و خاطر نشان كردند: البته فرماندهان نظامی نیز باید ضمن برخورداری از علم و دانش و استحكام شخصیتی، دارای روحیه اخلاص و دلبسته نبودن به دنیا باشند.
رهبر انقلاب اسلامی، نیروی زمینی ارتش را بخش مهم و محور ارتش خواندند و بر لزوم برنامه ریزی، پشتیبانی و آموزش در این نیرو تأكید كردند.
پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان یگانهای عملیاتی نیروی زمینی ارتش، امیرسرلشكر صالحی فرمانده كل ارتش ضمن خیرمقدم، گزارشی ارائه كرد.
امیرسرتیپ پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در گزارشی وضعیت نیروی زمینی ارتش و آمادگی آنها در مناطق مختلف كشور را تشریح كرد.
فرمانده كل قوا همچنین در جمع فرماندهان منتخب، درجه داران، دانشجویان و كارمندان نیروی زمینی ارتش با اشاره به حركت بالنده و رو به رشد ارتش در سه دهه گذشته تأكید كردند: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران یكی از مردمی ترین نهادهای كشور، و ارتشی الهی و اسلامی و حقیقتا در خدمت منافع ملی است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ادعای قدرتهای سلطه گر مبنی بر تشكیل ارتش برای حفظ منافع ملی افزودند: این ارتش ها بر خلاف ادعای قدرتهای سلطه گر، در خدمت جاه طلبی های سیاسی و حفظ قدرتهای طاغوتی هستند و منافع ملی برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.
ایشان خاطر نشان كردند: آیا ارتش آمریكا با كشتار مردم عراق و افغانستان و جنایت در این كشورها، واقعا به دنبال خدمت به منافع مردم آمریكاست؟
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نیز همانند آحاد مردم است.
حضرت آیت الله خامنه ای شكل گیری چنین ارتشی را نتیجه حركت رو به رشد ارتش، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دانستند و افزودند: باید این حركت مبارك در ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز به روز تقویت شود.
ایشان در تبیین جایگاه ارتش نظام اسلامی خاطر نشان كردند: امروز در دنیا، جریانی شكل گرفته است كه مخالف تقسیم بندی كشورها به سلطه گر و سلطه پذیر است كه در مركز این جریان، ایران اسلامی قرار دارد.
رهبر انقلاب اسلامی علت اصلی تهدیدها، شاخ و شانه كشیدن ها و تحریم ها بر ضد نظام اسلامی را، مركزیت تپنده ایران در این جریان دانستند و تأكید كردند: این حركت بسیار مهم بعد از گذشت بیش از سه دهه رسوخ در ذهن و جسم ملتهای مسلمان، اكنون بصورت نیرویی متراكم بروز كرده، كه تحولات مصر و برخی كشورهای دیگر نتیجه آن است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ترس شدید استعمارگران و نظام سلطه از این جریان رو به گسترش، خاطر نشان كردند: علت این ترس، جوانهای با اراده و با ایمان ایران اسلامی و معرفت و بصیرت خوب مردم، همراه با احساسات ملی است كه در اوج خود قرار دارد و موجب بالا رفتن قدرت تپش این جریان در مركزیت آن، یعنی ایران، شده است.
ایشان افزودند: ارتش جمهوری اسلامی ایران، بخش مهم و حساسی از این مجموعه است كه همواره می بایست آمادگی های حقیقی آن حفظ و تقویت شود.

 
نوشته شده در جمعه 8 اردیبهشت 1391 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic