بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

موضوع: نقدوبررسی فیلم وسریال -
شوخی زشت با سرداران سپاه در جشنواره فجر
از حاشیه جشنواره فجر
در بخشی از "احتمال باران اسیدی" یک شوخی نادرست و زشت با سرداران سپاه صورت می گیرد...
به گزارش گروه سینما و هنر فرهنگ نیوز، حاشیه‌ها جزیی جدانشدنی از جشنواره فیلم فجر هستند. در روز سوم جشنواره هم با حواشی مختلفی روبرو بودیم. مهم‌ترین حاشیه بحث‌هایی بود که بر سر نمایش فیلم اول "مرگ ماهی" مطرح شد؛ بحث‌هایی منطبق بر این اصل که گویا کارگردان این اثر برای ساخت آن سراغ فیلم‌نامه ارژینال نرفته و سعی کرده با گرته برداری از چند فیلم مختلف از "مادر" علی حاتمی گرفته تا "برف روی شیروانی داغ" محمدهادی کریمی و البته "یه حبه قند" رضا میرکریمی فیلمش را بسازد. حضور رییس سازمان سینمایی در کاخ جشنواره نیز به اندازه خود حاشیه ساز همان طور که تماشای فیلم "شکاف" از کارگردانی که فیلم قبلش "گس" توقیف شده بود. در ادامه به برخی از مهم‌ترین حاشیه‌های روز سوم اشاره کرده‌ایم.

e8e448246d03b35eaa9e86611061c001.gifصف انتظار برای تایپ خبر
وجود فضای مناسب برای انعکاس اخبار رسانه ای اهالی رسانه را باید به فال نیک گرفت که همچنان بعد از گذشت چند سال پا برجاست و تغییر چندانی نداشته اما توجه به اصل تعدد روزنامه‌نگاران و خبرنگاران و یا شاید حتی گفت خبرنگارنما، تعداد سیستم‌ها کفایت حجم متقاضیان را نمی‌دهد. در سومین روز از جشنواره، کافی نت کاخ جشنواره آن چنان شلوغ شده بود که بسیاری از اهالی رسانه برای ارسال اخبار خود یک ربع تا نیم ساعت در صف انتظار ایستادند. با توجه به اینکه فضای خالی در لابی سالن همایش‌ها موجود است. بد نبود که فکری هم می‌شد برای افزایش تعداد سیستم‌ها.
 
آیا این شوخی‌ها دیده نشده؟
 اینکه ممیزان ما چارچوب‌های خاص خود را در ممیزی آثار دارند و سعی وافری می‌کنند که اشارات و طعنه‌های تند سیاسی وارد فضای فیلم‌ها نشود چندان عجیب نیست. با این حال در برخی فیلم‌های جشنواره اشاراتی را می‌بینیم که انگاری از چشمان ممیزان دورمانده است. در بخشی از "احتمال باران اسیدی" یک شوخی نادرست و زشت با سرداران سپاه صورت گرفت! یکی از کاراکترهای فیلم که جوانی است که بعضاً مخدر هم مصرف می‌کند برای راه اندازی کار پیرمردی که جای پدرش است از طریق تلفن دستی خود را سرداری جامیزند که به دنبال گرفتن نمایندگی یک داروی تقویت قوای جنسی در کشورهایی چون سوریه است!!!
 
نمی‌دانیم این شوخی‌ها توسط ممیزان ما دیده شده است و به اصطلاحاً زیرسبیلی آن را رد کرده‌اند یا ممیزان ما فیلم را بادقت ندیده‌اند. شاید هم ممیزان صرفاً نیمه ابتدایی فیلم را که به سبک آثار شهید ثالث، کند، بی هیجان و بدون اتفاق پیش می‌رود دیده‌اند و بر همین مبنا مجوز نمایش کامل اثر را صادر کرده‌اند.
 
ازدحام جمعیت و عدم تحقق رضایت خاطر
شلوغی سالن نمایش فیلم در کاخ جشنواره که تقریباً از روز ابتدایی وجود داشت در روز سوم و بخصوص به هنگام نمایش دو فیلم "مرگ ماهی" و "شکاف" به اوج خود رسید. جالب است که این ازدحام جمعیت که البته ناشی از انتظارات بالای مخاطبان از سازندگان دو فیلم بود در مورد "مرگ ماهی" که به نومیدی مطلق انجامید و در مورد "شکاف" رضایتی نسبی را برای مخاطبان به وجود آورد.
 
این شلوغی بیش از حد که به سبب ورود افراد غیرمتفرقه در سالن بود موجب آن شد که بسیاری از همین متفرقه‌ها برای دوستان و آشنایان خود صندلی رزرو کنند و به این ترتیب اهالی رسانه که کمی دیرتر وارد سالن شده بودند مجبور شوند به بالکن رفته و در نقاط کور بالکن فیلم ببینند.
 
بدعتی غلط
یکی از بدعت‌های غلطی که مدیر کاخ جشنواره بنیان گذاشته است این است که از حراست فیزیکی سالن نمایش خواسته است که بعد از آغاز نمایش فیلم درب‌های ورودی را بسته و دیگر به کسی اجازه ورود به سالن ندهد. این امر موجب آن شده است که بعضاً مخاطبانی که در میانه‌های نمایش فیلم از سالن خارج می‌شوند به هنگام بازگشت با عبارت "ورود ممنوع" مخاطبان مواجه شوند و همین باعث درگیری‌های لفظی میان آن‌ها و مسئولان حفاظت فیزیکی شود. بهتر بود چنین تصمیماتی با مشورت میان اهالی رسانه صورت می‌گرفت تا حجم این درگیری‌های کمتر شود.
 
این‌ها دوست هستند یا...؟
حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی دیروز برای اولین بار به کاخ جشنواره آمد و به هنگام نمایش "شکاف" در سالن اصلی برج حاضر شد. حضور ایوبی سبب ساز آن شد که جمع کثیری از مدیران و کارمندان برج میلاد در کنار او قرار گرفته و به مدیحه سرایی از عملکرد مدیریتی ایشان پرداخته و در گپ و گفتهایشان از این بگویند که به لطف مدیریت ایشان بوده که امسال جشنواره بی حاشیه ای را شاهد هستیم. البته این مدیحه سرایان از این نگفتند که کم حاشیه بودن باعث حضور یک سری آثار بی بو و بی خاصیت به جشنواره شده است.
 
توده و ربطش با شکاف
نکته جالب فیلم "شکاف" که نام قبلی آن "توده" بوده درباره مشکلی است که کاراکتر اصلی زن فیلم پیدا می‌کند؛ این زن به دلیل ایجاد توده ای در رحمش مجبور به این است که بچه دار شود اما تلاش برای بچه دار شدن مواجه می‌شود با درگیری وی و همسرش با مشکل دوست نزدیکشان و به این ترتیب شرایطی متفاوت برایشان رقم می‌خورد. به نظر می‌رسد تغییر نام فیلم از "توده" به "شکاف" دقیقاً بر این مبنا بوده که سال‌ها پیش از این حزبی به نام حزب توده تحت تأثیر تفکرات کشور شوراها در ایران به راه افتاد. در آن دوران هر کس که عضو این حزب بود را توده ای می‌نامیدند و در فیلم "شکاف" نیز کاراکتر اصلی داستان به دلیل ضایعه رحمش، توده ای تلقی می‌شود! اما این توده کجا و آن توده کجا؟!
 

 

انتهای پیام
چی میشه مگه ؟ سردار سپاه از اسمون اومده ؟ فرا زمینیه اصلا چه فرقی داره ؟ بماند داستانهایی که پشت سر خودشون و خانوادهاشون هست . تو ایران مالت و جزایر قمر
سلام استفاده در جایگاه طنز ، مثل فیلم های ده نمکی ، اشکالی ندارد. اما دست انداختن های بی مایه و لودگی ، داد می زند که انگار عقده خالی کردنی پشت پرده پنهان است....
سرادارهای شجاع سپاه که در عراق و سوریه جانانه می جنگند و شهید می شن رو نمی بینی ...؟ ... افرادی که پا به هر منطقه ناامن ایران گذاشتند، منطقه رو امن کردند ... خوب و بد تو بدنه هر سازمان و جامعه ی هست، اما نباید تفکر ریشه ای یک جامعه رو به خاطر رفتار ناپسند عده ی معدود، مردود اعلام کرد ...
آدمایی مث شما کسی نیستند که در مورد سپاه نظر بدن. شما همون بهتر که بشینی به حرفای غربیا گوش بدی. شخصیت و جایگاه سپاه بالاتر از این حرفاست. به قول حضرت امام اگر سپاه نبود کشور هم نبود.
اینکه ممیزان ما چارچوب‌های خاص خود را در ممیزی آثار دارند و سعی وافری می‌کنند که اشارات و طعنه‌های تند سیاسی وارد فضای فیلم‌ها نشود ..... چرا نباید اشارات و طعنه های سیاسی در فیلم ها نباشد ؟ مگر برای مردم چه کرده اید غیر از بوجود آوردن ملتی گرسنه و گریان ؟
بله بی تردید دشمنان ایران، به ویژه انگلیسی ها کینه ی مادرزاد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر افراد و نیروهای دفاعی ملی ما (از قبیل بسیج) دارند. روزی نیست که خبری ساختگی و سیاه راجع به سپاه در رسانه ی رژیم سلطنتی ملکه منتشر نشه.صفحه ی ویکیپدیایی که برای این نهاد انقلابی ساختند پر از دروغ های شاخدار و یاوه های مضحک هست که توسط عناصر لندن نشین و ضدانقلاب قلم زده شده. این از خارج. اما در داخل هم جذب، ارتقای رتبه و بال و پر دادن به عناصر ابن الوقت، منفعت طلب و ضعیف الایمان که طبعا کارایی و IQ پایینی هم نسبت به افراد درستکار دارند، باعث تخریب چهره ی عمومی بسیج و مآلاً خود سپاه پاسداران شده.واضحتر میگم تا شاید مورد آسیب شناسی و پیگیری قرار بگیره: بنده بیش از 2 دهه در آموزش و پرورش دارم میبینم هر عنصر تنبل، کم کار، بیسواد و بدنامی و یا حداقل ابن الوقت، که در جایی با خطر رسوایی روبرو شده سعی میکنه خودش رو ابتدا آویز بسیج کنه و سپس از راه ترفندهای روابط عمومی سعی کنه بالا بره. آیا جذب بی حساب و کتاب این افراد باعث فراری شدن افراد لایق نمیشه؟آیا اینها بعدا اسباب بدنامی برای سپاه نمیشن...؟!
هوالمنتقم توهین به سرداران سپاه اولین تست غیرت است برای اهانت به ارزشهای دیگر انقلاب اسلامی، نمونه آنهم بی ادبی فرماندار تکاب بود به خانواده معظم شاهد، افراد توهین کننده که آتش جبهه وجنگ را ندیده اند که حیثیت آن سرداران دلیر روزهای سخت را به باد تمسخر می گیرند، کلام امام درباره ی این افراد : «لازم است عموم دستگاه‌های اجرایی اموری را كه مربوط به شهدا و خانوادة آنان و معلولین و مصدومین است با كمال سرعت عمل نموده و تسهیلات لازم را در مورد آنان معمول دارند، كه اینان بر ما و ملت شریف حق بسیار بزرگی دارند. و اگر معلوم شود كه كسانی در بعضی از ادارات و وزاتخانه‌ها برای اجرای امور شهدای انقلاب و خانواده آنها اشكال تراشی می‌كنند، به عنوان ضد انقلاب باید مورد تعقیب واقع شوند.» صحیفه امام (ره)/ ج 12/ ص 444 نبود غیرت دینی در شخص وزیر ارشاد؟! باعث تمامی این اهانتهاست و در صورت عدم برخورد انقلابی با ایشان این لاابالی گری فرهنگی ادامه دارد. (ایکاش غیرت نواب صفوی داشتیم)
رئیس کل دادگستری کرمانشاه مطرح کرد: ضرورت تجدید نظر در روند اعطای مجوز به کنسرتها در کرمانشاه سلام به محضر مدیرکل ارزشمدار دادگستری کرمانشاه انتقاد سه مرجع تقلید از وزارت ارشاد(اجازه نخواهیم داد وزارت ارشاد هر کار دلش خواست انجام دهد) آیات عظام نوری همدانی، مکارم شیرازی و صافی گلپایگانی از عملکرد و مجوزهای اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شدت انتقاد کردند. چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه، حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی و صافی گلپایگانی، سه مرجع بزرگ تقلید در اظهارنظرهای جداگانه ای، انتقادات تندی را متوجه رفتار فرهنگی دولت – بویژه وزارت ارشاد- کردند انشاءالله مدیر کل محترم دادگستری برادر بسیجی ودیمندار آقای محمدرضا عدالتخواه درصدور مجوز به اجرای کنسرت در شهر غیرت وشهادت نهایت دقت وبا در نظر گرفتن تمامی جوانب موضوع اقدام کند. همچنین به هیچ وجه اجازه اجرای چنین برنامه ای (تک خوانی زن رجاله) در کرمانشاه را ندهد. به امید خداوند متعال
اینقدر از شخصیتها وافرد وارگانهای مختلف بت!! نسازید.الآن طوری شده که به هرکس انتقاد میکنی به هزار کارنکرده وبی حیثیتی تورا مبتلا میکنند.مگرسپاه ایراد ندارد؟مگرمسئولین ماایراد ندارند؟ مگر خودامام خمینی نگفتند"تخطئه از موهبتهای الهی است!!!" اگربخواهیم پیشرفت کنیم وبه جایی برسیم باید از هرکس که انتقاد میکند تشکر هم بکنیم وعیب مطروحه را رفع کنیم......
این صحنه توی این فیلم،انتقاد کردن هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! دوست عزیز برو دوباره متن بالا رو بخون تا متوجه بشی انتقاد هست یا توهین و تمسخر کردن... *درود بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی*
آقای جاسکی: نقل قول از حضرت امام ومقام معظم رهبری طبق قانون باید مستند وبه تایید دفاتر مسئول انان برسد.این نقل قول را شما ازکجا آورده اید؟حتما لازم است منبع آنرا ذکر نمائید.در غیر اینصورت به مقامات مسئول اطلاع داده خواهدشد.با احترام
ببنید عزیزان هیچ می دانید که تا بحال چند نفر از اوباش را که با لباس مقدس این بزرگواران اقدام به راهزنی وویا کارچاقکنی ویا چند تا مشکله اساسی دیگر برای جامعه درست کرده اند دستگیر شده اند واقعا کسی نمی خواهد به این بزرگواران اهانتکند ولی ارازل و اوباش هزارتا ترفند بلندند از جمله ملبس شدند به لباس مقدس روحانیت و سپاه وارتش و مخصوصا خلبانها.. نبایدفکر کنیم که اهانت به ارازل و اوباش که از اینن راه تاکنون چقدر مردم ازاری کرده اند اهنت به سپاه است . ایا در مارمولک به روحانیت اهانت شد خدا خادمین نظام را حفظ کند و خائنین را رسوا سازد
هنوز پس از گذشت چند دهه از جنگ اول و دوم جهانی غربی ها از سربازان و سردران و کسینی که در جنگ شرکت داشتند به نیکی یاد می کنند و هر ساله مراسماتی برای تقدیر و تشکر از آنها برگزار می کنند؛ چه شده ما را که برخی هامون با کوچکترین بهانه مدافعان کشور رو به باد بدترین الفاظ قرار می دیم و عده ای هم اگرچه اندک از اونا حمایت می کنن. فکر می کنم یک عده بایستی در رفترشون تجدید نظر کنند
باسلام .آقای بشی (نفر اول) اگر نبودند بچه های غیرتمند سپاه اول جنگ والان ،دیگه مملکتی وجود نداشت ،که الان پیام ارسال کنی. دشمنان اول جنگ به شهر و آبادی می رسیدند قتل عام میکردند .حتی طرفداراشون را .تو وامثالهم خبر ندارید ، پیام هم ندید ! البته مسئولین سپاه ومملکت باید هوشیار باشند .

برچسب ها: شوخی زشت با سرداران سپاه در جشنواره فجر، توهین به سپاه درجشنواره فیلم فجر،

نوشته شده در یکشنبه 17 اسفند 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات