بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

در چهارمین دهه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی‌ایران، به واسطه خدماتی که امام خمینی(ره) به دو کشور ایران و عراق داشته است، چند روز پیش یکی از خیابان‌های مهم شهر نجف با نام امام (ره) نامگذاری شد.
واکنش BBC به افتتاح خیابان امام خمینی نجف
به گزارش افکارنیوز، خیابانی که به نام امام خمینی(ره) نامگذاری شده، ۶ بانده و به طول ۶ کیلومتر است و شهر نجف را به فرودگاه این شهر متصل می‌کند. این خیابان به نام «شارع الامام الخمینی» نامگذاری و تصویر بزرگی از بنیانگذار جمهوری اسلامی‌در ورودی خیابان نصب شده است.

e8e448246d03b35eaa9e86611061c001.gif

در مراسم افتتاح این خیابان مسئولان ایرانی و عراقی و جمعی از مردم عراق حضور داشتند.

این اقدام فرهنگی عراقی‌ها با همت جمعی از علما و روحانیون نجف و پیگیری‌های سرکنسولگری و بعثه مقام معظم رهبری در این شهر و با هدف تقدیر و تجلیل از زحمات امام(ره) و بزرگداشت یاد و خاطره ایشان صورت گرفته است.

خیابان امام خمینی (ره) در نجف


اما «بی‌بی‌سی فارسی» که همواره ادعای بی‌طرفی دارد، گویا از این اتفاق خوشحال نشده است. «مهرداد فرهمند» خبرنگار این شبکه انگلیسی در حالی که از نزدیک‌شدن روابط دو کشور دوست و برادر ایران و عراق ناراحت به‌نظر می‌رسید، در صفحه فیسبوکش در واکنش به این اتفاق عقده‌گشایی کرد و نوشت: “تصور بکنین که امروز جرثقیل می‌آوردن و مراسم می‌گرفتن و مثلا اسم خیابان منتهی به فرودگاه اهواز رو طی مراسمی‌می‌ذاشتن خیابان صدام حسین و یه عکس گنده هم ازش می‌ذاشتن. بعد می‌تونین حال و روز و روح و روان مردم عراق و ربع قرن بعد از جنگ تا حدی درک کنین و با مردم ایران مقایسه کنین.”

این خبرنگار شبکه دولتی انگلیس، با مقایسه نادرست و غیرعادلانه عملکرد نیروهای ایرانی و بعثی در دوران دفاع مقدس را یکسان دانست و در توهینی وقیحانه امام خمینی(ره) را با صدام حسین مقایسه کرد.
تصویر از صفحه فیسبوک «مهرداد فرهمند»

تصویر از صفحه فیسبوک «مهرداد فرهمند»


تصویر از صفحه فیسبوک «مهرداد فرهمند»

مقایسه جنایتکاری مانند صدام‌حسین با امام خمینی(ره) قیاس مع‌الفارق است؛ بدین معنی که محبوبیت امام(ره) و امام خامنه‌ای در عراق زبانزد خاص و عام است و این حقیقت را به‌ویژه پس از حمله گروهک تروریستی داعش به این کشور و حمایت ایران از ملت عراق، می‌توان از تصاویر امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای در خیابانها و مکانهای عمومی‌و خصوصی این کشور متوجه شد.

در مقابل، پس از سقوط صدام مجسمه‌ها و تصاویر وی نابود شد و تنفر مردم از رژیم بعث علنا هویدا گردید. اگر خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» به یاد بیاورد، در دروان هشت سال جنگ تحمیلی، بسیاری از مردان و جوانان عراقی از جبهه جنگ با ایران فرار می‌کردند و حتی تعداد زیادی از آنها برای مقابله با ارتش بعث به جمع نیروهای ایرانی می‌پیوستند و در قالب تیپ یا گردان‌های مختلف به مبارزه با ارتش رژیم صدام‌حسین می‌پرداختند. همچنین صدام در بین جامعه ایرانی نه تنها هیچ‌گونه محبوبیتی ندارد بلکه همه اقشار و گروه‌های ایرانی با افکار مختلف از وی متنفرند.

«بی‌بی‌سی فارسی» و عوامل خودفروخته آن مانند شیوه و رسم تاریخی دولت مطبوعشان یعنی انگلیس، در این مورد نیز به دنبال اختلاف‌افکنی بین مردم دو کشور دوست و برادر ایران و عراق هستند و نمی‌توانند دوستی و برادری موجود بین دو ملت را ببینند.

برچسب ها: واکنش BBC به افتتاح خیابان امام خمینی نجف، بانک مقالات ضد شیطان پرستی، دجال، آخرالزمان، مهدویت، ظهور، موعمد،

نوشته شده در پنجشنبه 14 اسفند 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic