تبلیغات
بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666 - میرزا ملکم خان بنیانگذار نخستین انجمن فراماسونری در ایران

بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

بنیانگذار نخستین انجمن فراماسونری در ایران «میرزا ملــکم خان ارمــــــنی» است. او بنـیان گذار نخستین تشکیلات فراماسونری است که با کسـب اجازه از ناصرالدین شاه و با نام «فراموشخانه» شروع به فعالیت نمود. انتشار نشریه «قانون» مهمترین اقدام وی برای نشر اندیشه های سکولاریسـتی و اومانیستی در ایران بود.

e8e448246d03b35eaa9e86611061c001.gif


میرزا ملکم خان، روشنفکر تحصیل کرده پاریس. وی اولین لژ فراماسونری ایران را با حمایت میرزا آقا خان صدر اعظم (از حامیان فراماسـونری) تاسیس کرد و تعهد داد که بر خلاف مصالح شاه و کشور عمل نمی‌کند. بعد از برکناری میرزا آقا خان، ناصرالدین شاه یکی از روحانیان مورد اعتماد خود را برای کسب اطلاعات راهی فراماسونی ملکم خان کرد و چون آن را مطابق مصالح سلطـنتن  ندید آن را تعطیل کرده و ملکم خان را بازداشت و به عراق تبعید کرد. بعدها با پادرمیانی میرزا حسـن خان مشیر الدوله مورد عفو قرار گرفت و سفیر ایران در مصر و سپس انگلستان شد. وی در دوره سفارت در انگلیس به دلیل گرفتن چهل هزار لیره به تهران احضار شد که از آمدن امتناع کرد و مجدداً با پادرمیانی دوستانش به مدت پنج سال دیگر در این سمت باقی ماند و درطول این مدت مقدمات اعطای امتیاز راه آهــــــن و بانک بهره برداری از منابع ایران را به بارون ژولیوس رویتر فراهم کرد.


وی همچنین برای تامین مخارج سفر خارج ناصرالدین شاه پیشنــهاد کرد که امتـــیاز لاتاری به یک شرکت انگلیسی داده شود که با مخالفت مردم عملی نشد و باعث شد وجهه دربار و شاه به شدت خراب شود که درپی آن وی برای همیشه از چشم شاه افتاد و عناوین خود را از دست داد. ملکم خان درزمان مظفرالدین شاه به عنوان سفیر ایران به رم رفت و درسال ۱۹۱۸ درآنجا درگذشت.
بعد از ملکم خان شاخصـ ـترین اعضای لژهای فراماسونری «میرزا فتحعلی آخوند زاده ، میرزا ابراهیم خان حکیم الملک (طبیب مظفرالدین شاه) ، شیخ ابراهیم زنجانی ، حسن تقی زاده و …بودند.

اینان چهره های اصلی تاثیر گذار بر روند سکولاریزه شده نهضت عدالتخانه و انحراف انقلاب مشروطه هســـتند که با اجتماع در چنـــدین حزب اسم و رسم دار و نیز چند لژ و انجمن مخفی فراماسونری و استقبال از دیکتاتوری رضاخانی ، موجب سرکوب رهبران اصلی این انقلاب را فراهم کردند.

 

دوره پهلوی

در دوره محـــمدرضا پهلوی برخلاف دوران رضاشاه با گســـترش روابط سیـاسی با غرب به خصوص انگلستان لژهای فراماسونری فراوانی در ایران تاسیس شد و نفوذ فراماسون‌ها در سیاسـت ایران به شدت گسترش یافت، هرچــــند هیچ یک از افراد سرشـــناس خانواده پهلوی دســـــت کم به طور رسمـی عضو هیــــچ لژ فراماسونری نبودند ولی بسیاری از رجال سیاســی، نخست وزیران، وزیران، نمایـندگان مجلسین و فعالان سیاسی از فراماسون‌های سرشناس بودند.

از لژهای فراماسونری ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لژ روشنایی در شیراز

• لژ بیداری ایرانیان

• لژ همایون

• لژ مولوی

• لژ تهران

• لژ خیام

• لژ کوروش

• لژ مهر

• لژ ستاره سحر

منبع:http://iranmylandlove313.persianblog.ir


برچسب ها: میرزا ملکم خان بنیانگذار نخستین انجمن فراماسونری در ایران، فراماسونری درایران، لژهای فراماسونری در ایران، بنای آزاد، زندگینامه میرزا ملکم خان، بانک مقالات ضد فراماسونری،

نوشته شده در چهارشنبه 8 بهمن 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin