بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث


معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:‌ این وزارتخانه نه مسوول رسیدگی به صلاحیت عمومی افراد است و نه مسوولیتی در حوزه‌ی سیاسی و امنیتی دارد. آنچه به وزارت ارشاد مربوط می‌شود، بررسی صلاحیت‌های فنی و تخصصی افراد است و در این حوزه، استاد شجریان از نظر ما مسأله‌ای ندارد و مورد تأیید وزارت ارشاد است.


e8e448246d03b35eaa9e86611061c001.gif

به گزارش فرهنگ نیوز، حسین نوش‌آبادی با اشاره به برخی مسائل پیش‌آمده و اظهار نظرهای متعدد انجام‌شده درباره‌ محمدرضا شجریان، اظهار کرد: وزارت ارشاد طبق یک چارچوب‌بندی قانونی و تعریف‌شده، وظایف خود را انجام می‌دهد. در بعضی مسائل برای گرفتن مجوزها و صدور پروانه‌ها، طبیعی است که باید با برخی نهادها هماهنگی انجام شود و آن‌ها نیز باید به استعلام ما، جواب دهند و ما ملزم به رعایت آن هستیم؛ اما آنچه به‌طور کامل در حیطه‌ی اختیارات وزارت ارشاد است، شرایط فنی، هنری،‌ استعداد و توانمندی تخصصی و مسائل مرتبط با حوزه‌ی فرهنگ و هنر است.

او تأکید کرد: مواضعی که ما در وزارت ارشاد اعلام می‌کنیم به هیچ‌وجه مواضع شخصی نیست و براساس چارچوب‌های قانونی اعلام می‌شود و قرار نیست همه‌ی نظرات و مواضع فرهنگ و ارشاد را همه‌ی گروه‌ها و جریان‌ها بپذیرند، بلکه ممکن است، بعضی موضع‌های وزارت ارشاد به اعتقاد بعضی‌ها، موضع مناسبی نباشد، البته ما پذیرای انتقادات هستیم؛ اما قرار نیست که پذیرفتن آن‌ها به این معنا باشد که ما تریبون جریان‌های مختلف باشیم.

وی اظهار کرد: هر دولتی، مخالف و موافق خود را دارد. ما نیز از این موضوع مستثنی نیستیم و عملکرد خود را در چارچوب اختیارات و قوانین اعلام می‌کنیم و هیچ‌وقت انتظار نداریم، همه‌ی افراد حرف ما را تأیید کنند. در یک کلام مواضع دولت برای خوشایند یا بدآمد عده‌ای نیست، بلکه برای پیشرفت اهداف کشور است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارشاد در بخش دیگری از سخنانش، گفت: همه حوزه‌ها در وزارت ارشاد از جمله موسیقی، کتاب، نشر، سینما و بسیاری دیگر از مسوولیت‌ها، قانون و ضوابط خاص خود را دارند و ما براساس آن عمل می‌کنیم. کسانی که از مواضع و عملکرد ما تعریف می‌کنند، در مسیر عملکرد قانونی ما تأثیرگذار نیستند و کسانی هم که انتقادات تندی را به ما روانه می‌کنند، باعث نمی‌شوند که ما مواضع خود را تغییر دهیم. قرار نیست ما حرف احزاب و جریان‌ها را بزنیم، بلکه ما حرف دولت را براساس قوانین و اختیارات‌مان می‌زنیم.

سخنگوی وزارت ارشاد همچنین تأکید کرد: درباره‌ی عملکرد استاد شجریان، موضع وزارت ارشاد کاملا روشن است و توانمندی استاد شجریان به‌لحاظ تخصصی و فنی تأیید شده است. وزارت ارشاد او را یک فرد واجد شرایط در عرصه‌ی هنر می‌داند و به‌عنوان فردی که خدمات قابل توجهی به حوزه‌ی فرهنگ و هنر این کشور کرده است، می‌شناسد. خدمات ایشان با بسیاری از حوزه‌های فرهنگی، ادبی، دینی و دفاع مقدس عجین شده و ما با ایشان هیچ مشکلی نداریم. 

او افزود: وزارت ارشاد از خوانندگانی مانند استاد شجریان که در فرهنگ و هنر این سرزمین ریشه دارند و آثارشان آمیخته است با مطالبات فرهنگی و هنری مردم است، حمایت می‌کند.

نوش‌آبادی گفت: من یک‌بار دیگر و برای آخرین‌بار می‌گویم، همان‌طور که بارها گفته‌ام، هم رییس‌جمهور و هم وزیر ارشاد به فعالیت‌های استاد شجریان علاقه‌مندند و وزارت ارشاد نیز با ایشان مشکل ندارد. آنچه ما گفتیم درباره‌ی این‌که فاصله‌ها کمتر شود، به معنی مشکل نیست و ما دوست داریم برخی ذهنیت‌ها درباره‌ی ایشان از بین برود. البته این ذهنیت‌ها دست ما نیست؛ ما دستگاه متولی فرهنگ و هنر هستیم، نه دستگاه متولی امور سیاسی و امنیتی. بنابراین اهالی هنر این خرده را از ما نگیرند که چرا ما گفتیم باید فاصله کم شود. آنچه به ما و حیطه‌ی فعالیت وزارت ارشاد مربوط است، این است که ما آمادگی حل مسائل و مشکلات را داریم. امیدواریم با رفع موانع و مسائل و سوءتفاهم‌ها و کاهش فاصله‌ها، استاد شجریان بار دیگر بتواند به فرهنگ و هنر این کشور خدمت کند.

نوش‌آبادی در آخرین نشست خبری‌اش که «9 دی‌ماه» برگزار شد، درباره‌ی فعالیت محمدرضا شجریان و اجرای برنامه توسط او، گفته بود: «آقای شجریان چهره شناخته‌شده هنری است که خدمات خوبی به هنر ایرانی داشته و منعی برای فعالیت ایشان نبوده است. شجریان دهه اول انقلاب حضور و برنامه‌های خوبی داشت، اما نوع رفتارهایش در دهه دوم انقلاب باعث شد کمی از مردم و نظام فاصله بگیرد و خودش مسوول این کار است. با این حال راه بازگشت برای ورود ایشان باز است به شرطی که به چارچوب‌های نظام متعهد باشد.»

سخنگوی وزارت ارشاد افزوده بود: «نمی‌شود فردی هم معترض و منتقد شدید باشد، ضوابط و معیارهای حاکم بر نظام را نپذیرد و هم بخواهد کار کند. شجریان باید رفتارهای گذشته خود را جبران کند و به موسیقی ایرانی و اسلامی برگردد. »

برچسب ها: شجریا درمصاحبه با رسانه های معاند-عکس یادگاری شجریان باگوگوش-شجریان در بی بی سی-اس ام اس جدید-تحلیلی روز-سرگرمی،

نوشته شده در سه شنبه 23 دی 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات