بانک مقالات ضدشیطان پرستی ، ضد فراماسونری ،ضد اومانیسم وضد صهیونیسم anti666
اندكی صبر ظهور نزدیك است...

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

به گزارش گروه فرهنگی فرهنگ نیوز، چندی پیش «حسین علیزاده» انصراف خود را از دریافت نشان «شوالیه» از دولت و سفارت فرانسه اعلام کرد. در متن نامه سرگشاده علیزاده گفته است که به نام حسین علیزاده قناعت کرده، تا آخر عمر به آن پیشوند یا پسوندی نخواهم افزود.
 
وی همچنین عنوان کرده است که خود را بی‌نیاز از دریافت هر نشانی دانسته، همچنان اندر خم کوی دوست و به شوق عشق تا آخر عمر خواهم ایستاد. هنوز چندی از این اتفاق نگذشته بود که محمد رضا شجریان که خود نشان شوالیه را از دولت فرانسه دریافت نموده است ضمن تبریک به علیزاده، دلایل عدم دریافت این نشان را برای علیزاده به زعم خود اینگونه تعبیر کرد:
 
"پوزش‌خواهی او از جنبه اعتراض به دولت فرانسه نبود بلکه اعتراض به رفتار و گفتار کسانی از خودمان بود که از این نشان‌ها استفاده نابجا کردند و می‌کنند. منظورم خود شخصیت‌های دریافت‌کننده نشان و مدال نیست بلکه بادمجان دور قابچینهایی‌ست که نام این نشان‌ها را پیشوند نام هنرمند مورد علاقه‌شان می‌کنند. "
 
محمدرضا شرف الدین، مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، در واکنش به اظهارات محمدرضا شجریان درباره عدم دریافت نشان شوالیه توسط حسین علیزاده، نامه ای را منتشر کرده است که در آن آمده است:
 
 " این مرز و بوم سرزمین زنان و مردانی است که افتخارات خود را از اعتقادات، فرهنگ و تمدن خویش دارند نه از تعظیم به بیگانگان. امروز نام کسانی برای ملت ما بزرگ است که هیچ نشانی بر سینه شان آویخته نشد و بالاترین نشان افتخار برای آنها احترام و تعظیمی است که ملت به نام جاویدان آنان می نمایند.
 
 
ستارخان، باقرخان، امیرکبیر و ده ها و ده ها قهرمان ملی و همه آنها که عزت شهادت را برخفت تعظیم در مقابل قدرت های به اصطلاح بزرگ در جنگ تحمیلی برگزیدند. همه سرداران شهید، لقب سرداری را بعد از شهادت از ملت خود دریافت کردند و در زمان حیاتشان کسی به آنان مدال نداد. در مقابل کسانی که برای مقاصد خود، کسب شان و منزلت به سفارتخانه روس و انگلیس پناه می بردند، امروز در چشم ملت ما مردود، خوار و خفیف و بدنامند."
 
شرف الدین ادامه می دهد: 
"دولت مردانی که شما از آن ها سپاسگذاری نموده اید در سی و اندی سال پیش تاکنون در مقابل ملت شریف، نجیب و مظلوم ایران، تمام قد ایستاده اند تا جایی که فرانسه را به دشمن تمام عیار ملت ایران تبدیل کرده اند. حمایت سیاسی، نظامی و لجستیکی ازصدام و تروریست ها از اقدامات اسلاف همین دولت مردان بر علیه ملت شریف شماست و امروز همین دولت مردان فرانسه چوب لای چرخ مذاکرات هسته ای می گذارند چنان که فرانسه به قطب مخالف پیشرفت مذاکرات و لغو تحریم ها تبدیل شده است.
 
شرف الدین در بخش دیگری از این نامه آورده است:
"سری به بیمارستان هایی بزنید که بیماران خاص، به خصوص بیماران سرطانی بستری هستند و از نزدیک دردهای هم وطنانتان را مشاهده کنید، آن وقت مطمئنم ادبیات شما خطاب به دولتمردان فرانسه که نمی گذارند مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد و تحریم ها برداشته شود تغییر می کند.
 
مطمئنم اگر لختی تآمل کنید نامه ای به آقای وزیر امورخارجه فرانسه خواهید نوشت و شاید نشان افسری شوالیه که به شما اهدا کرده اند را برایشان پس خواهید فرستاد و به آنها خواهید گفت که هرگز لقب استادی که ملت ایران به شما ارزانی داشته است را به نشان سخیف و ارتجاعی قرون وسطائی که سمبل مسلمان کشی است تنزل نخواهید داد."

برچسب ها: واکنش یک مدیر هنری به شجریان/ آقای شجریان! دولتمردان فرانسه را رها کنید، اهدای نشان شوالیه به شجریان-اهدای نشان شوالیه به حسین علیزاده-اهدای نشان شوالیه از سوی دولت فرانسه به هنرمندان، اهدای نشان شوالیه درسفارت فرانسه،

نوشته شده در یکشنبه 16 آذر 1393 توسط شهرزاد
مقام معظم رهبری

موضوعات
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic